Dixell XEV32D

Dixell XEV32D je ovladač širokého spektra krokových elektronických expanzních ventilů s integrovaným displejem a implementovaným řízením podchlazení. Umožňuje ovládat jednopólové nebo dvojpólové krokové EEV.

Dixell XEV32D

Dixell XEV32D

Dixell XEV32D umožňuje regulovat přehřátí (superheat – SH) chladiva proudícího v okruhu tak, aby se optimalizoval výkon a funkce výparníku nezávisle na klimatických podmínkách nebo zatížení. Regulace přehřátí se provádí, je-li dán povel od regulátoru teploty (sepnutí relé kompresoru) , čímž se aktivuje digitální vstup.

Model Dixell XEV32D má implementovánu navíc i možnost řídit podchlazení (sub-cooling) zkondenzovaného chladiva.
Hodnota teploty kapalného chladiva vstupujícího do EEV je důležitá pro účinost chladícího okruhu. Snižováním této hodnoty je možné dosáhnout vyšší účinnosti oproti klasickému řízení. Pokud je řízení podchlazení správně implementováno, umožňuje snížit teplotu výparníku až o 25% při zvýšení spotřeby kompresoru jen o 8%. Regulátor XEV32D, díky tomuto speciálnímu algoritmu zajišťujícímu optimalizaci podchlazení, zvyšuje koeficient účinnosti chladícího okruhu (COP). Díky tomu je možné zvolit menší kompresor, a tím snížit příkon chladícího zařízení.

Dixell XEV32D je vybaven dvěma digitálními vstupy, dále jedním vstupem pro 4÷20mA nebo 0÷5V z tlakového snímače a dvěma vstupy pro teplotní čidla Pt1000 nebo NTC. LAN připojení umožňuje přenést tlakový signál i na další XEV moduly, aby se použil jen jeden tlakový snímač pro aplikace jako jsou např. vitríny s více výparníky. Dva nastavitelné digitální vstupy, z nichž je jeden beznapěťový a druhý napěťový, umožňují zjednodušit přenos požadavku na chlazení z klasického chladírenského termostatu (např. Dixell XR60CX) na Dixell XEV32D. Displej umožňuje zobrazit hodnotu přehřátí (SH), stupeň otevření ventilu nebo hodnoty na vstupních sondách, a rovněž nastavit ovladač bez použití dalších přístrojů. Sériová linka RS485 umožňuje připojení k monitorovacím systémům Dixell Xweb.

 

 

 

TECHNICKÉ PARAMETRY Dixell XEV32D

Montáž do rozvaděče, na DIN lištu (4 moduly)
Krytí IP20
Napájení 24, 110, 230 Vstř ±10%
Příkon závisí na připojeném EEV, max. 20VA
Vstupy 2 x teplotní sonda Pt1000 nebo NTC;
1 x tlakový snímač 4÷20mA nebo 0÷5V
Digitální vstupy 1 x beznapěťový
1 x napěťový
Výstupy 1 x relé 8A
RS485
LAN propojení s dalšími XEV zařízeními
Rozlišení 0,1 °C nebo 1 °F
Přesnost při 25°C ±0,7 °C ±1 číslice