Dixell XEV21D

Dixell XEV - řídící jednotky elektronických expanzních ventilů

Dixell XEV – řídící jednotky elektronických expanzních ventilů

Dixell XEV21D je ovladač širokého spektra krokových elektronických expanzních ventilů. Umožňuje ovládat jednopólové nebo dvojpólové EEV.

Dixell XEV21D umožňuje regulovat přehřátí (superheat – SH) chladiva proudícího v okruhu tak, aby se optimalizoval výkon a funkce výparníku nezávisle na klimatických podmínkách nebo zatížení. Regulace přehřátí se provádí, je-li dán povel od regulátoru teploty (sepnutí relé kompresoru) , čímž se aktivuje digitální vstup.

Dixell XEV21D je vybaven dvěma digitálními vstupy, dále jedním vstupem pro 4÷20mA nebo 0÷5V z tlakového snímače a jedním vstupem pro teplotní čidlo Pt1000 nebo NTC. LAN připojení umožňuje přenést tlakový signál i na další XEV moduly, aby se použil jen jeden tlakový snímač pro aplikace jako jsou např. vitríny s více výparníky. Dva nastavitelné digitální vstupy, z nichž je jeden beznapěťový a druhý napěťový, umožňují zjednodušit přenos požadavku na chlazení z klasického chladírenského termostatu (např. Dixell XR60CX) na Dixell XEV21D. Na rozdíl od verze XEV22D nemá tato řídící jednotka displej. To umožňuje snížit náklady pro případy, kdy displej a možnost přímého programování není vyžadována. Sériová linka RS485 umožňuje připojení k monitorovacím systémům Dixell Xweb. Programování je možné buď přes RS485 nebo připojitelnou programovací klávesnicí Dixell KB1 PRG.

Dixell XEV21D

Dixell XEV21D

TECHNICKÉ PARAMETRY Dixell XEV21D

Montáž do rozvaděče, na DIN lištu (4 moduly)
Krytí IP20
Napájení 24, 110, 230 Vstř ±10%
Příkon závisí na připojeném EEV, max. 20VA
Vstupy 1 x teplotní sonda Pt1000 nebo NTC;
1 x tlakový snímač 4÷20mA nebo 0÷5V
Digitální vstupy 1 x beznapěťový
1 x napěťový
Výstupy 1 x relé 8A
RS485
LAN propojení s dalšími XEV zařízeními
Rozlišení 0,1 °C nebo 1 °F
Přesnost při 25°C ±0,7 °C ±1 číslice

Další informace & Možnost nákupu